+421 911 399 755
Španielsko

Španielsko

Dovolenka v Španielsku rozhýbe vašu dušu. Kilometre prekrásnych pieskových pláží, najviac slnečných dní v Stredomorí, unikátna príroda, výborná a nezameniteľná kuchyňa – to je len pár dôvodov, prečo je táto krajina tak obľúbená turistami. Španielske ostrovy ako Malorka a Menorka, či pobrežie Costa de Almeria vás nadchnú nádhernými, krištáľovo čistými plážami a malebnými mestečkami s autentickou atmosférou.

Menorka

Menorka, jeden z Baleárskych ostrovov, je nádherná destinácia, ktorá láka návštevníkov krásnou prírodou a plážami a pokojnou atmosférou. Menorka je domovom nádherných pláží a malých zátok s jemným pieskom a priezračným modrým morom. Nekonečné pobrežie ponúka možnosti pre relaxáciu, plávanie a vodné športy. Menorka je plná malebných mestečiek s úzkymi uličkami, trhmi a tradičnými bývaním. Mestečká ako Ciutadella a Mahón ponúkajú autentický pohľad na miestnu kultúru a architektúru.

Pre milovníkov histórie a archeológie ponúka Menorka zaujímavé archeologické náleziská, vrátane megalitických pamiatok, ako sú talaiotské veže a kamenné hrobky navetas.

Na rozdiel od niektorých iných dovolenkových destinácií v Stredozemnom mori je Menorka známa svojou pokojnou atmosférou. Ostrov ponúka relaxačné prostredie pre tých, ktorí hľadajú oddych a pohodu. Miestne festivaly, hudobné podujatia a tradičné oslavy pridávajú k Menorke osobitý kolorit. Návštevníci môžu ochutnať miestnu kuchyňu a zapojiť sa do miestnych tradícií. Krása Menorky spočíva v jej rozmanitosti, od nádherných prírodných scenérií a pláží, po autentickú miestnu kultúru a pokojnú atmosféru. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxácie a objavovania prírodných a kultúrnych skvostov.

Malorka

Biele piesočné pláže, tyrkysové more, romantické zátoky lemované skalnatými útvarmi a k tomu vôňa pomarančovníkov, to je obľúbený ostrov Malorka, ktorý láka turistov z celého sveta. Na svoje si na ňom prídu milovníci vodných a suchozemských športov a zábavy. Ak milujete nádherné pláže s morskými vlnami, tak určite navštívte jednu z najkrajších pláží Ses Covetes. Počas svojho pobytu si môžete naplánovať výlety do hlavného mesta Palma de Mallorca a pozrieť sa na jeho dominantu – Katedrálu Panny Márie, nazývanú tiež La Seu. Jednu z najväčších gotických katedrál, ktorej veľkosť vynikne najmä z pohľadu z prístavu. Môžete ochutnať tradičné španielske jedlá v útulných tapas baroch.

Costa de Almeria

Costa de Almería, ležiaca na východnom pobreží Španielska, je jedinečnou destináciou, ktorá kombinuje nádherné pláže, púštnu krajinu a tradičné španielske dediny. Costa de Almería má rozsiahle pláže s jemným pieskom a priezračným morom. Obľúbené destinácie ako Mojácar a Roquetas de Mar lákajú návštevníkov svojou krásou a príjemným stredomorským počasím.V kontraste s pobrežím ponúka Costa de Almería pôvabnú púštnu krajinu. Tabernas Desert, známa aj ako „divočina Európy,“ je miestom, kde si môžete vychutnať jedinečnú scenériu, ktorá pripomína divoký západ.

Zažiť autentickú atmosféru a ochutnať miestnu kuchyňu môžete v mnohých tradičných španielskych dedinách ako napríklad Mojácar Pueblo. Alcazaba v Almeríi je jedným z najväčších maurských hradov v Španielsku, ponúkajúcim výhľady na okolitú krajinu a Stredozemné more. Costa de Almería ponúka bohatú škálu tradičných jedál. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, pestrofarebné tapasy a miestne víno v útulných reštauráciách. S teplým počasím po väčšinu roka je Costa de Almería ideálnym miestom pre aktivity na voľnom vzduchu. Turisti môžu praktizovať vodné športy, golf, alebo si užívať horské túry v okolí.

Lost your password?