+421 911 399 755
Turecko

Turecko

Dovolenka v Turecku, to sú slnečné pláže Egejského mora, fascinujúce ruiny v Efeze a výlety do farebných bazárov. Mozaika chutí a dávnych príbehov. Bohatá turecká kuchyňa a historické poklady spolu tvoria nezabudnuteľný zážitok a vábia turistov spolu s kvalitnými službami v rezortoch.

 

Side

Side je malebné mesto na juhovýchodnom pobreží Turecka, ktoré svojim návštevníkom ponúka kombináciu bohatej histórie, krásnych pláží a modernej zábavy. Táto destinácia je známa predovšetkým vďaka svojim antickým pamiatkam, ako sú Apollónov chrám a amfiteáter, ktoré oživujú ducha starovekého Ríma.

Príjemná stredomorská klíma, teplé slnečné dni a azúrové more robia Side obľúbeným miestom na dovolenku. Návštevníci si tu môžu užívať relaxáciu na plážach, skúmať historické pamiatky alebo sa potešiť bohatou ponukou tradičnej tureckej kuchyne.

Vo večerných hodinách ponúka Side aj živú nočnú zábavu a moderné aktivity, čo z neho robí vyhľadávanú destináciu pre turistov hľadajúcich kombináciu pokojnej dovolenky a vzrušujúceho nočného života. Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je okolitá krajina tiež bohatá na možnosti, ako sú horské túry a vodné športy. Side tak predstavuje pútavý mix histórie, prírody a zábavy pre každého návštevníka.

Alanya

Alanya je prekrásne letovisko na juhovýchodnom pobreží Turecka, ktoré láka návštevníkov svojou pôvabnou kombináciou histórie, slnečných pláží a moderného života. Jednou z najvýraznejších atrakcií v Alanyi je červená veža, známa aj ako Kızıl Kule, ktorá je symbolom mesta. Miestne trhy ponúkajú autentický pohľad na turecký život a umožňujú návštevníkom ochutnať miestne špeciality a zakúpiť tradičné suveníry.

Alanya disponuje aj niekoľkými krásnymi plážami, ako napríklad Kleopatrina pláž, ktorá láka návštevníkov svojim jemným pieskom a azúrovým morom. Toto letovisko je ideálnym miestom na oddych a slnenie, a zároveň ponúka pestrú škálu vodných športov pre tých, ktorí túžia po aktivitách.

V Alanyi sa tradícia prelína s moderným štýlom života, či už ide o historické pamiatky, ako je pevnosť a pamätník Atatürka, alebo o moderné hotely, obchody a reštaurácie. Celkovo vzaté, Alanya poskytuje návštevníkom nezabudnuteľný mix dovolenky plnej krásy, relaxácie a kultúry.

Lara

Lara je obľúbená časť Antalyjskej riviéry v Turecku, známa svojimi luxusnými rezortmi a nádhernými plážami. Táto oblasť láka návštevníkov svojim elegantným štýlom a ponúka dokonalý mix pokoja a pohodlia.

Pláže v oblasti Lara patria medzi najkrajšie na tureckom pobreží s jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Luxusné hotely, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia, ponúkajú prvotriedne služby a komfort, čo robí z Lara ideálnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych.

Belek

Belek je prestížne letovisko na tureckom pobreží Stredozemného mora, známe svojimi luxusnými hotelmi, golfovými ihriskami a krásnymi plážami. Táto destinácia priťahuje návštevníkov svojim elegantným štýlom a ponúka dokonalý mix odpočinku a rekreačných aktivít.

Golfové ihriská v Beleku sú medzinárodne uznávané a priťahujú golfistov z celého sveta. Luxusné hotely s komplexnými wellness službami a vysoko kvalitnými reštauráciami poskytujú návštevníkom maximálne pohodlie a služby na špičkovej úrovni.

Belek taktiež ponúka krásne pláže s jemným pieskom a čistým morom. Návštevníci si môžu užívať slnečné lúče, osviežujúce vodné aktivity a prechádzky pozdĺž promenády s výhľadom na more. Miestne trhy a obchody potom ponúkajú príležitosť ochutnať miestne špeciality a zakúpiť tradičné suveníry.

Belek je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu, športových aktivít a nádhernej prírody. S kvalitnými golfovými ihriskami a nádherným pobrežím poskytuje Belek nezabudnuteľný pobyt pre náročných návštevníkov.

Kemer

Kemer je malebné letovisko na tureckom pobreží Stredozemného mora, ktoré sa vyznačuje nádhernou kombináciou horských vrcholov a azúrového mora. Táto destinácia láka návštevníkov svojimi krásnymi plážami, bohatou históriou a modernou atmosférou.

Pláže v Kemre sú známe svojim jemným pieskom a čistým morom. Návštevníci si tu môžu užívať slnečné lúče, osviežujúce vodné športy a relaxáciu na pobreží. Promenáda pozdĺž pobrežia je ideálnym miestom na večerné prechádzky s výhľadom na západ slnka.

Historickými pamiatkami, ako je antický chrám a amfiteáter, Kemer oživuje ducha minulosti. Mesto ponúka aj bohatý nočný život s barmi, reštauráciami a obchodmi, čo z neho robí atraktívnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú kombináciu odpočinku a zábavy.

Kemer je taktiež vstupnou bránou do národného parku Olympos-Beydağları, čo umožňuje návštevníkom objavovať nádhernú tureckú prírodu a poskytuje možnosti pre pešie túry a cyklistiku. Kemer ponúka pestrú škálu zážitkov pre každého dovolenkára.

Izmir

Izmir, tretie najväčšie mesto Turecka, je fascinujúcou destináciou spájajúcou bohatú históriu, moderný urbanizmus a pobrežné kúzlo. Ležiace na pobreží Egejského mora, toto mesto nielenže ponúka návštevníkom pohľad na svoje historické korene, ale taktiež je zahalené atmosférou súčasnosti. S jedinečným spojením tradičných trhov, vynikajúcej kulinárskej scény a pohlcujúcich historických pamiatok, Izmir privíta každého dovolenkára s otvorenou náručou.

Didim

Didim je jedno z najznámejších stredísk Tureckej riviéry láka dovolenkárov krásnymi pieskovými plážami, exkluzívnymi rezortami a unikátnymi archeologickými pamiatkami.

Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku. Didim ponúka širokú škálu vodných športov, neďaleko mesta je postavený vodný park s tobogánmi a pre milovníkov histórie je určite veľkým lákadlom Apolónov chrám.

Pláže v letovisku Didim boli za ich čistotu ocenené modrou vlajkou. Asi najznámejšou a najobľúbenejšou plážou je Altinkum. Názov má odvodený od zlatistého piesku, ktorý ju pokrýva. Ďalšia pláž Manastir Koyu je obľúbená hlavne pre rodiny s deťmi kvôli jej jemnému bielemu piesku a plytkému a teplému moru.

 

Lost your password?