+421 911 399 755
Ako stráviť 3 dni v Medellín – najlepší itinerár Medellín
Ako stráviť 3 dni v Medellín - najlepší itinerár Medellín

Ako stráviť 3 dni v Medellín – najlepší itinerár Medellín

Ako stráviť 3 dni v Medellín – najlepší itinerár Medellín

Zamierili ste do mesta Medellín v Kolumbii, ale neviete ako tam stráviť čas, čo vidieť, kam ísť, ani koľko dní si na toto mesto vymedziť?  Preto sa s vami v tomto článku podelím o ten najlepší 3-dňový itinerár v Medellín, ktorý vám umožní vidieť všetky top miesta, zorientovať sa a pridám aj tipy na niekoľko skvelých reštaurácií.

„Mesto večnej jari“, ako je Medellín známy, je jedným z mojich obľúbených miest, ktoré som v rámci svojho  mesačného výletu do Kolumbie navštívila. Priamo v Medellín by som mohla stráviť pokojne aj týždne, avšak v nabitom programe cestovateľov sú tieto tri dni, ktoré vám predstavím, to najlepšie, čo môžete urobiť. Uvidíte svetlejšiu stránku Medellínu z toho, užijete si kultúru a umenie, ktoré sa zrodili z temného obdobia Narcos. A to ani nehovorím o jedle! Niektoré z mojich obľúbených jedál z celej cesty boli práve v Medellíne. 

Medellín je okrem iného tiež skvelým miestom, kde si môžete vyskúšať aj nejaký ten adrenalín. Paragliding je známy v oblasti okolo Medellínu a svieže hory okolo neho ponúkajú skvelú turistiku a pozorovanie zvierat. 

 O Medellín

Medellín sa nachádza v severozápadnej časti Kolumbie v údolí krásnych Ánd. Mesto je obrovské s počtom obyvateľov 2,5 milióna. S mnohými komunitami alebo štvrťami , ktoré sa rozprestierajú pozdĺž údolia až do hôr, je v Medellíne nekonečné množstvo vecí, ktoré môžete vidieť a užiť si. Medellín sa rýchlo stáva obľúbeným miestom pre turistov s úžasnými reštauráciami, barmi a podujatiami po celom meste.

Som si istá, že väčšina z nás počula o Medellín a jeho násilnej minulosti, ale môžem vás ubezpečiť, že dnes tomu tak už nie je. Aj keď sú v Medellín ako veľká atrakcia k dispozícii rôzne prehliadky o živote Pabla Escobara, zameranie mesta je skutočne niekde úplne inde a skôr sa zameriava na uctenie si obetí a na obnovu. Ak by som mala vybrať slovo, ktorým by som opísala Medellín, bola by to nádej. Je úžasné vidieť jedinečné a pulzujúce mesto, ktoré bolo postavené doslova z problémov a ťažkostí. Namiesto toho, aby ste sa vydali na prehliadku, aby ste sa dozvedeli o Pablovi Escobarovi a ešte takto dodatočne podporili tohto zločinca robili z neho hviezdu, odporúčam vám nájsť múzeá a štvrte, ktoré ctia túto prestavbu, krásu a znovunájdený život v pokoji. 

3-dňový itinerár Medellín

Deň prvý

Ráno určite začnite  typickými kolumbijskými raňajkami v nejakej miestnej reštaurácii, ktorých je v Medellín plnom. Huevos Pericos Colombianos je rýchly a jednoduchý recept z vajíčok a je jedným z najobľúbenejších raňajkových jedál v Kolumbii, ktoré sa podávajú s arepou, syrom a horúcou čokoládou.

Po raňajkách na začiatok dňa odporúčam úžasnú bezplatnú pešiu prehliadku s Real City Tours . Prehliadka vás prevedie historickým centrom Medellínu a poskytne vám informácie o histórii, jednotlivých miestach v Medellín, vzťahoch a zaujímavostiach. Pešie prehliadky v novom a neznámom meste sú skvelé. Nemusíte premýšľať o tom, akou trasou sa vydať, čo vidieť a dá vám rámec a prehľad o tom, čo v meste je a čo by ste si chceli ešte pozrieť individuálne. Prehliadka trvá asi 3,5 hodiny a v Medellíne vám predstaví veľa vecí, ktoré musíte vidieť! 

Predtým ako sa rozlúčite, požiadajte sprievodcu o odporúčanie na obed! A nezabudnite dať prepitné. Prehliadka je bezplatná, ale sprievodcovia sa spoliehajú na vaše „tips“ 🙂 

Po obede sa v popoludňajších hodinách vráťte do El Poblado a preskúmajte Parque Lleras. Parque Lleras je rušná oblasť s reštauráciami, barmi a samozrejme malým parkom, kde často vidieť zhromaždených ľudí. Cez víkendy a niektoré popoludnia vo všedné dni je tu trh, kde predajcovia predávajú ručne vyrábané výrobky a rôzne dobroty. Ale ak ste unavení zo všetkého toho chodenia, dajte si jednoducho len drink a dobrý dezert v kaviarni Hija Mía. Navštívila som ju viackrát 😉

Na večeru si rezervujte stôl v reštaurácii Alambique . V Alambique zažijete super cool kulinársky zážitok, v krásnom interiéri a jedinečnými kolumbijskými jedlami.

Ak vás zaujíma nočný život, tu je niekoľko tipov:

Envy Rooftop

Alta Gracia 

La Octava

Všetky sa nachádzajú v štvrti El Poblado. Samozrejme, v Medellín je obrovské množstvo barov a reštaurácií, ktoré môžete objavovať.

Deň druhý

Na druhý deň sa vydajte z Medellínu do krásneho mesta Guatapé. Guatapé je mimoriadne obľúbeným jednodňovým výletom medzi turistami, ktorí navštívia Medellín. Môžete ho navštíviť v rámci organizovaného výletu, ale nebojte sa vydať sa na tento jednodňový výlet sami, na vlastnú päsť. Príťažlivosť Guatapé ešte zvyšuje jeho krásna štvrť Los Zocalos – nádherne zdobené a farmami hýriace budovy a ulice všade, kam sa pozriete. Neďaleko Guatapé sa nachádza La Piedra El Peñol de Guatapé. Ide o obrovský skalný útvar v blízkosti vodnej nádrže, na ktorý môžete vyliezť a kochať sa nádhernými výhľadmi. 

Ja som navštívila Guatapé sama a to jednoducho, autobusom zo stanice Terminale del Norte. Existuje linka, ktorá vás zavezie priamo do mesta Guatapé. Cesta trvá okolo 1 a 45 minút. Na ceste tam môžete vystúpiť pri skale La Piedra el Peñol. Čo je asi 10 min. pred konečnou zástavkou v Guatapé.  Po prehliadke La Piedra môžete pokračovať buď peši alebo si zobrať tuk-tuk do mestečka Guatapé a pozrieť si najmä štvrť Los Zocalos. Naspäť sa dostanete pohodlne opäť autobusom priamo z Guatapé. Ten odchádza každú hodinu. 

Pokiaľ sa rozhodnete urobiť si tento jednodňový výlet so sprievodcom, výlet vás vyjde o čosi viac, ale zato nebudete mať žiadne starosti, v cene je doprava, obed, lístky na výstup na El Peñol, pešia prehliadku mesta a aj výlet loďou po jazere. 

Nezabudnite si dať mangovú micheladu na vrchole El Peñol! 

Deň tretí

Na tretí deň si dajte ako prvé chutné raňajky napríklad v Mezcla (nachádza sa tiež v El Poblado) . Majú na výber neskutočné množstvo úžasných sladkých alebo slaných palaciniek a posedenie tam, je viac ako príjemné. Potom sa vyberte metrom alebo taxíkom do Comuny 13. 

Comuna 13 je ďalšou absolútnou nevyhnutnosťou pri návšteve Medellín. Je známa ako jedna z najnebezpečnejších mestských štvrtí na svete vôbec, najmä počas vrcholu teroru Pabla Escobara. Dnes je však vnímaná ako krásna štvrť plná sily a nádeje. Mnoho obyvateľov a umelcov pokrylo Comunu 13 úžasnými nástennými maľbami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Na tomto mieste však odporúčam miestneho sprievodcu, ktorého ľahko zoženiete po príchode do štvrte. Sprievodcovia najlepšie chápu okolie a kultúru a tiež vám najlepšie vysvetlia celý vývoj a ukážu miesta, ktoré sa oplatí vidieť. V Comuna 13 dokáže stráviť pokojne celé doobedie.

Doobedie možete zakončiť v Múzeu Casa de la Memoria . Aj keď je to možno malé múzeum, jeho expozícia je veľmi výstižná. Múzeum ponúka rôzne pohľady a rozpráva príbehy tých, ktorí sa podieľali na násilí a ozbrojených konfliktoch v Kolumbii. Múzeum viete prejsť asi za hodinu a vstup do Casa de la Memoria je voľný.

Poobede  sa vyberte do Parque Arvi . Parque Arvi je svieža, zelená prírodná oblasť posadená na kopci. Môžete ísť taxíkom, Uberom alebo sa tam priviesť metrom. Úplne hore do parku sa potom vyveziete lanovkou. Parque Arvi je obrovská prírodná rezervácia a archeologické nálezisko, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Môžete vidieť množstvo motýľov a voľne žijúcich živočíchov, absolvovať prehliadku so sprievodcom alebo si len tak urobiť relaxačný piknik.

To najlepšie som si nechala pre vás na vašu poslednú večeru v Medellín. Je načase si trochu zamaškrtiť a dať si večeru v Carmen . Môžete vyskúsať 7-chodové degustačné menu s párovaním vína! Môžem vám povedať, bolo to úplne božské! Jedlo je kolumbijské so silným karibským nádychom ako napríklad ceviche, grilovaná chobotnica a dokonale ochutené bravčové mäso.  Táto reštaurácia je aj v Cartagene, ak by ste to náhodu v Medellín nestihli.

Medellín je nádherné mesto, ktoré má takú bohatú kultúru a históriu, že sami budete prekvapení. A aj keď tu nekonečné množstvo vecí a miest na preskúmanie, tento 3-dňový itinerár v Medellín vám zaistí, že uvidíte to najlepšie, čo mesto ponúka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?