+421 911 399 755
A čo robiť v Tequile v Mexiku
co robit v tequile

A čo robiť v Tequile v Mexiku

A čo robiť v Tequile v Mexiku

1. Pite tequilu v uliciach vykladanými mačacími hlavami

Áno, viem, znie to trochu komicky. Ako som už písala v inom článku, pitie alkoholu na voľných priestranstvách je v Mexiku zakázané. Ale Tequila je iný svet, iné pravidlá. V Tequile (s trochou nadhľadu samozrejme) sa práve naopak, nepitie tequily na ulici považuje za zločin.

Predavačov nájdete doslova pri každých druhých dverách na každej ulici, ktorí predávajú tequilové koktaily z tequily, a na hlavnom námestí je to v podstate tequila zadarmo pre všetkých.

A ako sa tradične pije tequila v Tequile? V prvom stánku, ktorý sa vám páči, si kúpite keramický krčah s ktorým sa budete prechádzať po meste a podľa potreby si ho dopĺňať lahodnými koktailmi v jednotlivých stánkoch. Tento typický koktail sa volá cantaritos a je to vlastne mix tequily, grapefruitu, pomaranču, limetky a soli. Ale pozor! tento nápoj je nebezpečne dobrý, v každom stánku je trošku iný, a tak ich treba vyskúšať čo najviac. Každé doplnenie poháru stojí okolo 50-90 pesos (2.50-5 €) v závislosti od toho, akú až fajnovú tequilu si necháte do nápoja namiešať.

Len prosím vás, berte v úvahu, že v Mexiku je fakt teplo a s kombináciou veľkého množstva alkoholu to nemusí dobre dopadnúť. Určite sa nezabudnite popri výborných koktailoch aj najesť a piť veľa vody.

co robit v tequile

2. Pite tequilu v destilériach

Predpokladám, že už ste sa medzičasom dostali do témy.  Áno, Tequlia je proste o tequile a to na každý spôsob. Ale tak to ste snáď čakali, že nejakú tequilu ochutnáte.

Kým pitie na ulici je dosť zábava, deň len tak príjemne plynie, sú aj ľudia ktorí sú menej orientovaní na párty a viac im ide o vychutnávanie si jemnej šťavy z agáve. Ak ste sa v tomto našli,  mali by ste sa pozrieť do destilérií.

Drvivá väčšina tequily, ktorá sa na svete nachádza bola vyrobená v štáte Jalisco a väčšina najlepších a najznámejších výrobcov tequily sa nachádza v okolí práve mestečka Tequila. A čo je na tom najlepšie, veľa z nich ponúka ochutnávky a prehliadky, a to je príležitosť, ktorú si nemôžete nechať ujsť!

Určite stojí za to obetovať trochu času a naučiť sa niečo o pestovaní a destilovaní modrej agáve. Ochutnať rôzne druhy tequily, ak máte radi jemné destiláty je priam povinnosť.

Najznámejšia a najnavštevovanejšia je destiléria Jose Cuervo. Je to obrovská továreň a zároveň najlepšia destiléria, akú môžete navštíviť. V Jose Cuervo má nie len výborne vybavenú továreň, ale má ju najmä prispôsobenú pre veľké návaly turistov prispôsobené ta, aby bola pre turistov atraktívna. Takže pokiaľ ste len ochutnávač amatér zaujímajúci sa aj o proces fermentácie, továreň Jose Cuervo factory je to najlepšie pre vás. Áno je to veľmi komerčné miesto, napriek tomu ho odporúčam, nakoľko si najviac zo všetkých továrni dali záležať na pre zákazníkov…

Stojím pred bránou múzea Jose Cuervo. Nanešťastie sme si dopredu nezarezervovali lístky na prehliadku továrne, takže sme sa mohli len túžobne pozerať do nádherného interiéru.

Ak ste skôr sofistikovanými ochutnávačmi tequily, po celej oblasti sa nachádzajú špičkové degustačné miestnosti a určite by ste sa do nich mali pozrieť. Dôrazne odporúčam rezervovať si akékoľvek ochutnávky a zájazdy vopred, pretože majú tendenciu sa zaplniť!

Ak chcete maximalizovať svoj čas, odporúčam vám rezervovať si celodennú prehliadku tequily, čo je skvelý spôsob, ako si rezervovať rýchle ochutnávky v mnohých najlepších liehovaroch Tequily.

Zarezervujte si svoju prehliadku továrne Jose Cuervo vopred, pretože sloty sa vypredávajú pomerne rýchlo.

3. Kúpte si tequilu so sebou na neskôr

Ak chcete maximalizovať svoj čas, odporúčam vám rezervovať si celodennú prehliadku tequily, čo je skvelý spôsob, ako si rezervovať rýchle ochutnávky v mnohých najlepších liehovaroch Tequily.

Zarezervujte si svoju prehliadku továrne Jose Cuervo vopred, pretože sloty sa vypredávajú pomerne rýchlo.

4. Ochutnať tequila zmrzlinu

Hm, asi viem čo ste si pomysleli. Zmrzlina z tequily? Môže to byť vôbec dobre?

Aj keď to nebolo prvá krát, čo som ochutnala zmrzlinu z tequily, musím povedať, že v Tequile chutí 2x tak dobre. A fakt, že chutí, nekecám.

Hoci koncept tequilovej zmrzliny nemusí znieť dobre, sľubujem vám, že to tak naozaj je.

Pridaním mlieka a cukru do tequily získate dobre zaoblenú, veľmi príjemnú chuť. Predávajú túto zmrzlinu všade, ale odporučila by som si ju dať priamo na hlavnom námestí pri katedrále. Je tam fakt najlepšia.

Lost your password?