+421 911 399 755
MADAGASKAR- ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA
Madagaskar - Esencia veľkého ostrova

MADAGASKAR- ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA

Madagaskar - Esencia veľkého ostrova

Madagaskar je nádherný a stále neobjavený ostrov. Ešte aj v súčasnosti sa objavujú na Madagaskare nové nepopísané druhy zvierat a rastlín. Väčšinu z nich nenájdeme nikde inde na svete. I preto je Madagaskar snom mnohých cestovateľov. Poďte si s nami vychutnať tú pravú esenciu Madagaskaru. Alej baobabov, vápencové skaly tsingy a národné parky, v ktorých budete mať možnosť pozorovať lemury, chameleóny, korytňačky, krokodíly a ďalšie exotické druhy zvierat, ktoré sú pre Madagaskar charakteristické. Nechajte sa previesť po Madagaskare so sprievodcom, ktorý sa do Madagaskaru zamiloval. Dozviete sa veľa o krajine, o malgašských kmeňoch i o histórii, ktorá má prienik aj s tou našou.

Obyvateľstvo Madagaskaru tvorí 18 základných kmeňov, ktoré dodnes zachovávajú svoje zvyky a tradície. Okrem iného na znak úcty voči svojim predkom vykonávajú aj ich exhumáciu – famadihana, riadia sa tajomnými fady (tabu), volia si svojich kmeňových náčelníkov a kráľov.

 
 
Termíny:
 
27.04.2024 – 13.05.2024
4 395 €
09.11.2024 – 25.11.2024
4 395 €
Program:
1. deň:

Odlet z Viedne na Madagaskar,

Odlietame z viedenského letiska Schwechat cez etiópsku metropolu Addis Abeba na Madagaskar. Let do Addis Abeba trvá 6 hodín.

2. deň:

Vitajte na Madagaskare

Z Addis letíme do hlavného mesta Antananarivo 4 hod. a 50 minút. Pristaneme na novom medzinárodnom letisku Ravinala, ktoré dobudovali a otvorili počas pandémie covid. Oblasť centrálnej náhornej planiny Madagaskaru v okolí hlavného mesta je v nadmorskej výšle 1300 m. Preto nás pri prílete do trópov privíta príjemná klíma. Hlavné mesto Madagaskaru – skrátene Tana – v preklade znamená „v meste tisícov“ (bojovníkov). Je to oblasť kmeňa Imerina, ktorý sa snažil koncom 18-teho storočia o zjednotenie a nadvládu nad celým ostrovom. Na Madagaskare bol pred 240 rokmi náš Móric Beňovský vyhlásený za kráľa kráľov. Pozývame vás na úvod do Madagaskaru aj s kúskom slovenskej histórie. Ešte predtým vám garantujeme, že sa z vás stanú milionári. Z hlavného mesta Antananarivo sa po prílete presunieme po ceste RN2 z centrálnej náhornej plošiny o niekoľko vegetačných stupňov nižšie smerom na východ ostrova do národného parku ANDASIBE.

3. deň:

NP ANDASIBE

NÁRODNÝ PARK ANDASIBE sa nachádza vo východnej časti centrálneho Madagaskaru v oblasti dažďového pralesa, je domovom viac ako 10 druhov lemurov vrátane najväčšieho druhu INDRI INDRI, ktorého budeme pozorovať vo voľnej prírode. V Andasibe navštívime dve prírodné lokality. Okrem samotného národného parku budeme v časti Vakoana pozorovať krokodíly a na malých člnoch sa preplavíme na lemurie ostrovy, kde je možné sa dostať k týmto milým obyvateľom Madagaskaru úplne na dotyk. Okrem prírody navštívime aj pitoreskné drevené mestečko ANDASIBE s katolíckou katedrálou, evanjelickou katedrálou i moslimskou mešitou. V meste je aj unikátna železničná stanica. Kto bude mať ešte večer dostatok energie, môžeme ísť po zotmení pozorovať s čelovkami do lesa nočné lemure.

4. deň:

Cesta z ANDASIBE do ANTSIRABE

Z Andasibe sa presunieme do mesta ANTSIRABE južne od hlavného mesta Antananarivo. Cestou sa zastavíme v malej rezervácii PERRIERI, kde môžeme pozorovať mnoho druhov chameleónov, netopierov, lemurov a iných endemických živočíchov, ktoré žijú iba na Madagaskare. Budeme prechádzať územím kmeňa Imerina a pozorovať ich typické kvádrovité domčeky z nepálených tehál, ryžové polia a fotogenickú krajinu s množstvom zvedavých detí, ktoré sa zbehnú pri ceste kdekoľvek, keď zastavíme. V mestečku Behenji ochutnáme tradičné foie gras – delikatesu z husacej alebo kačacej pečene (pozostatok po francúzskej kolonizácii) a v meste AMBATOLAMPY si pozrieme dielňu na výrobu riadov, v ktorej akoby sa zastavil čas.

5. deň:

ANTSIRABE

V kúpeľnom meste ANTSIRABE na centrálnej náhornej planine vo výške 1500m si môžete vybrať svojho drožkára, ktorý vás prevezie mestom pohonom vlastných nôh alebo s pomocou bicykla. Mestu dominuje veľká katolícka katedrála ale nájdeme tu aj Beňovského ulicu. Podnikneme výlet k vulkanickému jazeru Tritriva neďaleko Antsirabe, kde sa môžete okúpať priamo vo vyhasnutom vulkáne. Je málo miest na Madagaskare, kde čapujú pivo. V Antsirabe je veľký pivovar Star Breweries of Madagascar, ktorý tam od roku 1958 produkuje “trojkoňové” pivo Three Horses Beer (THB). My poznáme podnik, kde si môžete objednať čapované THB. Chcete sa pozrieť, ako vyzerá diskotéka alebo karaoke bar? Antsirabe je tá správna voľba.

6. deň:

Cesta z ANTSIRABE do MIANDRIVAZO

Po raňajkách navštívime umelecké dielne workshopy, kde nám miestni umelci a remeselníci predvedú svoj kumšt. Z Antsirabe sa presunieme do MIANDRIVAZO, autentické mesto neďaleko rieky Tsiribihina, kde končí územie kmeňa Imerina a začína územie bojovných Sakalavov. Cestou neďaleko Antsirabe skontrolujeme prietok vody vo vodopáde, ktorý steká z centrálnej náhornej plošiny na stranu Mozambického prielivu. Večer strávime v novom hoteli s bazénom v Miandrivazo.

7. deň:

Cesta z ANTSIRABE do MORONDAVA

Po raňajkách pokračujeme ďalej po ceste RN34 smerom k Mozambickému prielivu až do mesta MORONDAVA. Prejdeme sa po moste cez rieku Tsirihibine. Kto zbadá prvý baobab? Prvý deň na území Sakalava Mena Be zažijeme západ slnka priamo v aleji baobabov. Večer strávime v bare Oasis u Rastyho alias Boba Marleyho v Morondava so živou malgašskou muzikou, okúzľujúcim spevom malgašských krások, vôňou malgašského rumu “arrangé” a dymu veselých cigariet.

8. deň:

MORONDAVA

Relaxačný deň v MORONDAVA s kúpaním v Mozambickom prielive. Možnosť potuliek po meste alebo výletu cez mangrovy a morské rameno do neďalekej rybárskej dedinky. Kontakt s miestnymi obyvateľmi v rybárskej dedine.

9. deň:

MORONDAVA – NP BEMARAHA

Ak budeme mať guráž, ďalší deň z Morondava môžeme vyraziť ešte za tmy do aleje k veľkým BAOBABOM. Východ slnka v ALEJI BAOBABOV patrí k cestovateľským highlightom a nezabudnuteľným zážitkom. Ľudia kmeňa Sakalava majú svoje príbytky v blízkosti baobabov Adansonia Grandidieri, ktoré svojou mohutnosťou dominujú nad okolitou krajinou. Budeme dlho putovať krajinou baobabov. Bez použitia mosta prekonáme veľkú rieku Tsiribihina. Obed budeme mať za riekou v mestečku Belo Sur Tsiribihine. Podvečer ešte prekonáme rieku Manabolo a prídeme do kráľovstva vápencových skál odľahlého Národného Parku TSINGY DE BEMARAHA, kde strávime tri noci a dva plné dni. Ubytovanie v hoteli s bazénom.

10. deň:

NP BEMARAHA

Národný park TSINGY DE BERMAHA patrí k prírodným skvostom Madagaskaru. Deň začneme rannou plavbou na pirogách po rieke Manambolo pod príkrymi vápencovými brehmi. Budeme objavovať malé jaskyne a hrobky Vazimbov – prvých obyvateľov Madagaskaru. Po výlete na pirogách vnikneme priamo do labyrintu tsingových skál. Budeme blúdiť úzkymi vápencovými útvarmi, tiesňavami a vyšliapeme si na nenáročnú plošinu s vyhliadkovým miestom. Po dvoch výletoch sa môžeme zrelaxovať v hotelovom bazéne.

11. deň:

NP BEMARAHA

Druhý deň v NP BEMARAHA navštívime Veľké Tsingy. Prejdeme sa po unikátnom prírodnom svete vápencových skál. Vnoríme sa do podzemného sveta tsingových jaskýň a budeme sa štverať kolmo po rebríkoch na vyhliadkové bralá s využitím istenia via ferratových setov. Prechody cez visuté kývajúce sa mosty ponad vápencové priepasti, pozorovanie lemurov a ďalších malgašských endemitov, toto všetko ponúka NP Bemaraha.

12. deň:

Cesta z BEMARAHA do MORONDAVA

Z NP Bemaraha sa presunieme naspäť do mesta MORONDAVA. Obedová prestávka v Belo Sur Tsiribine. Opäť putujeme krajinou baobabov a pozorujeme popri ceste pomaľované hrobky „ľudí z dlhého údolia“ – KMEŇ SAKALAVOV. Pred návratom do Morondava si ešte raz a naplno vychutnáme západ slnka a navštívime baobabých milencov. Večer môžeme stráviť opäť so živou kapelou v rytme reggae v bare v Morondava.

13. deň:

Let z MORONDAVA do TANA (štvrtok)

Po raňajkách a doobedňajšom okúpaní sa v hotelovom bazéne alebo vo vodách mozambického prielivu, odlietame z Morondava lietadlom spoločnosti Tsaradia do hlavného mesta ANTANANARIVO. Pre západom slnka si vychutnáme výhľad na hlavné mesto z hradného kopca Rova. Ubytovanie v Tana.

14. deň:

ANTANANARIVO a okolie

Návšteva LEMUR Parku neďaleko hlavného mesta, výlet po RN1. Umelecké trhy, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka a čo sme nestihli zohnať cestou. Odporúčame tradičné drevené výrobky, náhrdelníky a šperky z kravských rohov zebu, vzácne polodrahokamy, kamene alebo vanilku. Posledný večer v malgašskej metropole a na Madagaskare.

15. deň:

ANTANANARIVO a okolie

Prehliadka malgašskej metropoly s rušným hlavným námestím a pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa v štvrti Isoraka na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova neďaleko Tana, kde sa formovalo kráľovstvo Imerina a kde sídlili prví malgašskí králi aj kráľovnin palác Rova, odkiaľ je jedinenčný výhľad na hlavné mesto.

16. – 17. deň

Odlet z ANTANANARIVO, návrat domov

Po raňajkách sa zbalíme na cestu domov. Cestou na medzinárodné letisko je možné ešte krátko navštíviť umelecké trhy. Poobede odlietame z Madagaskaru do Európy s prestupom v etiópskej Addis Abeba. Príchod na viedenské letisko je ďalší deň o šiestej ráno.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK slovensky hovoriaceho 
 • Miestnych sprievodcov
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie s raňajkami
 • Let na trase Morondava – Antananarivo
 • Pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu
 • Prenajatú dopravu mikrobusom
 • Vstupy do národných parkov
 • Organizačné zabezpečenie víz
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza  (vybavujú sa priamo pri vstupe do krajiny za poplatok 35 € )
 • Stravu okrem raňajok
 • Ostatné vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?