+421 911 399 755
TANZÁNIA, ZANZIBAR – ROMANTIKA POD AFRICKÝM NEBOM
TANZÁNIA, ZANZIBAR – ROMANTIKA POD AFRICKÝM NEBOM

TANZÁNIA, ZANZIBAR – ROMANTIKA POD AFRICKÝM NEBOM

TANZÁNIA, ZANZIBAR – ROMANTIKA POD AFRICKÝM NEBOM

Termíny:

27.03.2024 – 05.04.2024
3 390 €
 
22.04.2024 – 01.05.2024
3 190 €
 
22.08.2024 – 31.08.2024
3 790 €
 
30.10.2024 – 08.11.2024
3 290 €
 
20.11.2024 – 29.11.2024
3 290 €

Program:

01. deň:

Odlet z Viedne na africký kontinent

Odlet z Viedne v ústrety nefalšovanému africkému dobrodružstvu. Noc strávime v lietadle.

02. deň:

Karibu, marafiki – vitajte v Tanzánii

Prílet na medzinárodné letisko Kilimanjaro. Karibu, marafiki – Vitajte, priatelia – budeme počúvať prvé slová v svahilčine už od colníka na imigračnom. Pristáli sme len kúsok od rovníka. Vybavenie víz priamo na letisku, vypísanie povinných formulárov. Cesta z letiska na hotel nám bude trvať približne 1 hodinu. Príchod do mesta ARUSHA. Noc v meste pod Mt. Meru.

03. deň:

Safari v autách 4×4 v NP Manyara

Cesta k jazeru Manyara. Na našich autách otvoríme strechu a budeme sa kochať nádhernými pohľadmi nielen na krajinu, ale predovšetkým na zvieratá okolo nás. Budeme prechádzať scenériou, ktorú Ernest Hemingway opísal ako najkrajší kút sveta, aký v živote videl. My to môžeme potvrdiť! Na brehoch jazera Manyara budeme sledovať plameniaky, zazrieme aj slony, žirafy, byvoly, antilopy alebo gazely. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj levy, známe tým, že lezú po stromoch.

04. deň:

Najkrajšie safari v ohromnej kaldere NP Ngorongoro

 

05. deň:

Príchod na rajský Zanzibar

Presun do Arusha a odlet na tropický ostrov v Indickom oceáne – Zanzibar. Ostrov klinčekov, korenia a sultánov, kedysi jedno z najdôležitejších miest východnej Afriky, dnes najvyhľadávanejší plážový raj. Príchod do juhovýchodnej časti ostrova do nášho príjemného 4* hotela s bazénom, nachádzajúceho sa na bielych plážach. Dáme si prvé pivko Kilimandžáro a užijeme si kúpanie sa vo vodách Indického oceánu.

06. deň:

Uličky šarmantného Stone Town, rodný dom Freddieho Mercuryho aj korytnačky obrovské na Prison Island

Prehliadka mesta Stone Town (UNESCO) – kedysi neslávne známeho prekladiska otrokov. Rybársky trh, pevnosť Ngome Kongwe a Palác zázrakov. Tento palác dal vybudoval sultán Barghash bin Saíd, vládca Zanzibaru ako najvyššiu budovu v meste s atraktívnym výhľadom na Forondhani park na nábreží. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Prejdeme sa spleťou uličiek starého mesta s atmosférou ako vystrihnutou zo sedemnásteho storočia. Návšteva miesta, kde držali otrokov v neľudských podmienkach a kostola, ktorý stojí na mieste bývalého trhoviska s otrokmi. Vnútri nájdete kríž z dreva stromu, pod ktorým bolo pochované srdce slávneho cestovateľa D. Livingstona. Zaujímavosťou tohto miesta je, že po zrušení otroctva oslobodení otroci pomáhali stavať kostol na mieste, kde predtým fungovalo trhovisko s otrokmi. Podieľali sa na výstavbe, hoci nemali vzdelanie. Veď aj umiestnili jeden stĺp vo vnútri opačne, a tak museli nakoniec osadiť rovnako aj zvyšné tri. Započúvame sa do najkrajšej svahilčiny pri dome hudobnej superhviezdy Freddyho Mercuryho. Loďou sa vydáme na Prison Island. Pôvodné budovy postavené ako väznice pre otrokov, nakoniec slúžili ako karanténa pri epidémii žltej horúčky. Dnes je tu kolónia obrovských korytnačiek, ktoré sa dostali na Prison island zo Seychellských ostrovov ako dar britského guvernéra. Kúpanie sa a šnorchlovanie na ostrove. Návrat na hotel.

07. deň:

Vôňa korenia na spice tour a chuť čerstvého tropického ovocia

Návšteva miestnej farmy – tzv. Spice tour. Práve tu sa dozvieme veľa o pestovaných koreninách či ovocí. Vedeli ste, že klinček rastie na vysokom strome, že škorica je voňavá kôra, jackfruit je druh chlebovníka, že bungo tzv. gumové víno je superkyslé, ale osviežujúce ovocie podobné marakuji? Citrónová tráva sa v svahilčine nazýva chai, chai (čaj) a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie, čo dostať u nás. Tu sa opäť niečo nové naučíme a na konci návštevy miestnej farmy ochutnáme rôzne druhy ovocia z tropickej záhrady. Návrat na hotel a individuálny oddych na bielych plážach. V prípade záujmu o športové či iné aktivity alebo výlety, vám váš sprievodca rád poradí.

08. deň:

Relax na pláži, alebo šnorchlovanie pri atole Mnemba

Voľný program s oddychom na plážach. Pre záujemcov vybavíme výlet loďou so šnorchlovaním k nádhernému atolu Mnemba s rozsiahlym koralovým útesom, nachádzajúce sa na severovýchode, asi 3 km od pobrežia Zanzibaru (Unguja). Tento ostrov je privátny, je zakázané naň vystúpiť. V luxusnom rezorte, ktorého ceny začínajú od 1100 USD na osobu/noc oddychovali také celebrity ako Mick Jagger, Naomi Campbell či Bill Gates. Ideálne miesto na šnorchlovanie. Naposledy sme tu mali šťastie a videli sme húf delfínov. Po výlete oddych na plážach a individuálny program.

09. deň:

Rozlúčka so Zanzibarom

Posledné momenty tropického raja na plážach Zanzibaru, presun na letisko v poobedných hodinách a odlet z medzinárodného letiska s medzipristátím v Addis Abeba.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku 
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK  a miestneho sprievodcu – špecialistu na stopovanie zveri
 • Ubytovanie v 4* komfortných a štýlových lodžiach
 • Plná penzia počas safari v NP Manyara a NP Ngorongoro 
 • Vstupné permity do národných parkov v Tanzánii a ostatné vstupy podľa programu
 • Prehliadka všetkých navštívených miest podľa programu
 • Let na trase Arusha – Zanzibar City
 • 4* hotel na pláži s klimatizáciou s raňajkami na Zanzibare
 • Transfery z letiska na hotel
 • Terénne autá s pohonom 4×4 s otvorenou strechou počas safari v Tanzánii  
 • Poistenie CK voči insolventnosti 
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky 

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza (50 USD hradíme priamo namieste)
 • City tax / mestskú daň (5 USD / noc / osoba)
 • Fakultatívne výlety
 • Stravu (okrem uvedenej)
 • Bakšiš
 • Poistenie liečebných nákladov

Poloha:

V zálive Soma Bay približne 45 km južne od letiska, centrum Hurghady cca 48 km (hotelový shuttle bus za poplatok).

Vybavenie:
Vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia s oddelenou časťou pre deti, niekoľko barov, reštaurácia a la carte, kaderníctvo, nákupná arkáda, business centrum, salón krásy, práčovňa, lekár na telefóne. V záhrade sústava 3 bazénov (1 v zime s možnosťou vyhrievania), bar pri bazéne, detský bazén, terasa na slnenie s lehátkami, slnečníkmi a osuškami zdarma, vodné šmykľavky.
V hoteli je dostupný Club Funtazia v období 25.6.-4.9.

Deti:
Detský bazén, ihrisko, vodné šmykľavky, miniklub, stráženie detí za poplatok (na vyžiadanie), detské menu, detská postieľka zdarma.
Animačný program Funtázie klub bude prebiehať v období 18.06.-04.09.2022.

Wellness:
Centrum krásy a zdravia, fitness, sauna, hammam, jacuzzi, rôzne druhy masáží ai.


Izby:
Dvojlôžková izba superior (DRSTS): kúpeľňa/WC (sušič vlasov), individuálna klimatizácia, telefón, trezor zadarmo, minibar (obsah na vyžiadanie a za poplatok, 2 fľaše vody zdarma pri prílete), TV/sat., balkón alebo terasa.
Dvojlôžková izba výhľad na bazén (DRPV0): pozri DRSTS, výhľad na bazén.
Dvojlôžková izba výhľad na more (DRSV0): pozri DRSTS, výhľad na more.
Rodinná izba (FRST0): pozri DRSTS, 2 oddelené miestnosti.

Stravovanie:
Pozri program all inclusive.

All inclusive:
Raňajky, obed a tematické večere formou bufetu
Možnosť večere v talianskej reštaurácii (určené menu) a orientálnej reštaurácii (bufet), rezervácia nutná
Miestne rozlievané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.00 – 24.00 hod.)
Popoludňajší snack, káva, čaj, zákusky a zmrzlina pre deti

Pláž:
Hotel priamo pri prekrásnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, lehátka, matrace, slnečníky a osušky zdarma, bar a reštaurácia na pláži.

Športová ponuka:
Zadarmo: tenis, stolný tenis, plážový volejbal a futbal, aerobik, gymnastika, fitness, biliard, boccia, šípky.
Za poplatok: surferské a potápačské centrum, vodné športy na pláži, sauna, para, masáže, vo vzdialenosti cca 10 km od hotela sa nachádza golfové ihrisko Cascades.

Zábava:
Amfiteáter, animačné programy pre deti i dospelých, diskotéka.

Zvláštnosti:
Animačný program Funtázie klub bude prebiehať v období 18.06.-04.09.22.

Karty:
VISA, MC, AMEX.

Web:
http://www.caribbeanworldresorts.com

Internet:
Za poplatok: WiFi v lobby, internetová kaviareň.

Poznámka:
Oficiálna trieda: *****
Rozsah a kvalita uvedených služieb a aktivít môže byť ovplyvnená zavedením prípadných hygienických či protiepidemických opatrení v danej destinácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?