+421 911 399 755
TO NAJLEPŠIE Z ARGENTÍNY
To najlepšie z Argentíny

TO NAJLEPŠIE Z ARGENTÍNY

To najlepšie z Argentíny

Argentína je stále nedocenená destinácia Južnej Ameriky. Počas 9 dní vám ponúkame to najlepšie čo tu môžete nájsť. Bude to intenzívne strávený čas plný zážitkov, na ktorom vás zavedieme na najrôznorodejšie miesta tejto obrovskej krajiny. Od kozmopolitného „Paríža Južnej Ameriky“ – Buenos Aires, po patagónske ľadovce až po tropickú časť Argentíny, kde si užijeme najkrajšie vodopády sveta – Iguazú.   

02.04.2024 – 10.04.2024
3 695 €
 
09.10.2024 – 17.10.2024
3 695 €
 
12.11.2024 – 20.11.2024
3 695 €
 
Program:
 
1. deň:

Odlet z Viedne do Južnej Ameriky

Z viedenského letiska Schwechat odlietame do Madridu. V Madride prestupujeme na priamy let do Buenos Aires. Argentína je ďaleko a noc teda strávime v lietadle.

2. deň:

Parádna prehliadka hlavného mesta Argentíny, prvé špeciality a možno aj pohár vínka

3. deň:

Odlet na koniec sveta do Ushuaia. Ohňová Zem a nenáročný trek v blízkosti magického zálivu

Raňajky, presun na letisko a odlet na koniec sveta. Prílet do najjužnejšieho mesta Argentíny – Ushuaia, ležiaceho na ostrove s magickým názvom – Ohňová zem. Obed a návšteva Národného parku Tierra del Fuego. Fascinujúci osud Indiánov, ktorých odtiaľto odviezli na lodi do Londýna a po niekoľkých rokoch priviezli späť. Na londýnske školy veľmi rýchlo zabudli a opäť sa vrátili k pôvodnému životu v lesoch. Vedeli ste, že sa na tejto lodi plavil aj Charles Darwin? Nenáročný trek v prostredí subantarktických lesov pri zálive Lapataia. Rašeliniská, bujné lesy a stromy, ktoré ani nemajú slovenský názov. Budeme kráčať popri stromoch lenga a coihue, ktorých bizarne pokrútené konáre sú pokryté lišajníkmi llao llao. Návrat do Ushuaia, a prechádzka po triede San Martín. Mali sme už steaky, mali sme aj morské plody, ale gastronómii Ohňovej zeme kraľuje obrovský krab, centolla. Samozrejme, že aj tu poznáme miesta, kde ich pripravujú najlepšie. Nocľah v Ushuaia.

4. deň:

Fenomén Argentíny estancias a možno obrovské kraby na večeru.

Dnes spoznáme skutočný argentínsky fenomén – ranče estancias. Po najjužnejšej argentínskej ceste č. 3 sa k jednej aj dostaneme. Estancia Harberton, z roku 1886, postavená imigrantom Thomasom Bridgesom, bude parádny úvod k tejto téme. Puerto Amenaza, miesto, ktoré stojí pri veľkom zálive, na brehoch prielivu Beagle. Pre nás to bude krásne útočisko, na ktorom si vychutnáme nádhernú prírodu a pokoj v jedinečnej podobe, akú nám môže ponúknuť len najjužnejšie miesto na planéte. Pre záujemcov zorganizujeme plavbu po prielive Beagle. Nocľah v Ushuaia.

5. deň:

Najkrajší ľadovec na svete Perito Moreno, dychberúca prírodná scenéria a opäť skvelá gastronómia

Doobedný odlet do El Calafate. Tento deň bude patriť k tým, na ktoré sa nezabúda. Ideme si vychutnať najkrajší ľadovec sveta, Perito Moreno, ktorý sa nachádza na území Národného parku Los Glaciares – UNESCO. Je nespochybniteľným kráľom celého národného parku. Perito Moreno je 5 kilometrov široký pás ľadovca, patriaci ku gigantickému ľadovcovému polu Campo de Hielo Patagónico, ktorý predstavuje najrozľahlejšiu súvislo zaľadnenú plochu mimo pólov a Grónska. Patrí zaslúžene k najfotografovanejším scenériám v Argentíne, a pri prvom pohľade na 60 metrov vysoký ľadovec užasnutím „zamrznete“ aj vy 😊. Vedeli ste, že čelo ľadovca pravidelne prehradzuje odtok z hornej časti jazera Lago Argentino a hladina v ramene Brazo Rico tak môže stúpnuť až o 24 metrov? Po veľmi dobre inštalovaných chodníkoch absolvujeme pár príjemných kilometrov a z plošín si užijeme fenomenálny výhľad. Návrat do El Calafate. Dáme si na večeru ďalšiu špecialitku? Čo tak jahňa? Patagónske jahňacie mäso z Argentíny je novou hviezdou už aj v medzinárodnej kuchyni. Jednou z charakteristík jahniat chovaných v Patagónii je ich nízky obsah tuku v porovnaní s bežne chovanými druhmi. Návrat do Calafate, perfektná večera a pohár vínka zavŕši nádherný deň.

6. deň:

Odlet do Puerto Iguazú. Z Patagónie do trópov!

Doobedné voľno v El Calafate môžete využiť na príjemné potulovanie sa po meste a nákup krásnych suvenírov. Odlet do Buenos Aires a následne do mesta Puerto Iguazú. Večerný prílet do Perto Iguazú a nocľah. Pristávame v provincii Misiones a buďte pripravení na úplne iné prostredie ako doteraz. Ubytovanie v kvalitnom rezorte s bazénom.

7. deň:

Najkrajšie vodopády sveta – Iguazú

Najväčšia vodná pecka sveta, vodopády Iguazú – UNESCO. Park je taký veľký, že v ňom strávime takmer šesť hodín. Ale akých hodín! Nachádzame sa vo vlhkom subtropickom lese, v ktorom rastú obrovské papraďorasty, liany, bromélie a orchidey. Chodníky vedúce tropickou džungľou aj nad samotnou riekou Iguazú nás dovedú k tým najkrajším miestam v parku. Absolvujeme vnútorný aj vonkajší okruh bazaltového amfiteátra a hlavná scenéria na jeho okraji – Diablovo hrdlo, bude už len prirodzeným zakončením tohto jedinečného prírodného divadla. Vedeli ste, že jednotlivých vodopádov je tu až 275? Takmer určite sa stretneme so zvedavými nosáľmi červenými a veríme, že uvidíme aj tukany a papagáje. Kto bude chcieť, absolvuje mierne adrenalínovú plavbu člnom až k samotným vodopádom. Budete síce premočení od hlavy po päty, ale ak chcete, môžete byť kľudne v plavkách. Trópy ako sa patrí! Večerný odlet do Buenos Aires a nocľah.

8. deň:

Pohodový poldeň v Buenos Aires a cesta domov

Steakom na obed sme našu cestu v hlavnom meste Argentíny začali, a steakom by sme ju mohli aj ukončiť. Čo tak rozlúčkový v jednej z najlepších reštaurácií v Buenos Aires – Estilo Campo? Presun na letisko Ezeiza a čaká nás odlet do chladnej Európy. Noc strávime v lietadle.

9. deň:

Počas noci rekapitulácia zážitkov v jednej z najúchvatnejších krajín sveta

Prílet do Viedne a príchod domov.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Let na trase Buenos Aires – Ushuaia
 • Let na trase Ushuaia – El Calafate 
 • Let na trase El Calafate  – Puerto Iguazú
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK 
 • Miestnych sprievodcov 
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami
 • Prenajatú dopravu mikrobusom 
 • NávštevuNárodného Parku Iguazú
 • Návštevu Národného Parku Tierra del Fuego (Ohňová Zem)
 • Návštevu Národného Parku Los Glaciares – ľadovec Perito Moreno
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Všetky letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky 

CENA NEZAHŔŇA

 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupné 
 • Poistenie liečebných nákladov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?