+421 911 399 755
THAJSKO, MALAJZIA, KAMBODŽA, INDONÉZIA, SINGAPUR

THAJSKO, MALAJZIA, KAMBODŽA, INDONÉZIA, SINGAPUR

THAJSKO, MALAJZIA, KAMBODŽA, INDONÉZIA, SINGAPUR

Jednoznačný TOP medzi našimi zájazdmi, dlhodobo sa tešiaci veľkému úspechu a spokojnosti. Do detailov prepracovaný program, počas ktorého Vás komplexne zoznámime s rozmanitosťou krajín Juhovýchodnej Ázie. Nasajte atmosféru tisíc rokov vyslovovaných modlitieb v najväčších chrámoch sveta, ponorte sa do víru dynamických metropol, ochutnajte to najlepšie z tamojšej kuchyne a nechajte sa nakaziť optimistickým životným postojom ázijských kultúr.

 
Termíny:
 
01.04.2024 – 17.04.2024
3 560 €
 
01.06.2024 – 17.06.2024
3 560 €
 
25.07.2024 – 10.08.2024
3 560 €
 
16.08.2024 – 01.09.2024
3 560 €
 
16.10.2024 – 01.11.2024
3 410 €
 
18.11.2024 – 04.12.2024
3 410 €
 
02.12.2024 – 18.12.2024
3 560 €

Program:

01. deň:

Odlet do Ázie

Odlet z Viedne špičkovou leteckou spoločnosťou.

02. deň:

Chrámy budhizmu a divoký nočný život

03. deň:

Unikátna atmosféra na plávajúcich trhoch, mosť cez rieku Kwai a zázračný chrám.

Zoznamovanie sa s históriou hrdého Thajského kráľovstva začneme výletom na typické plávajúce trhy Damnoen Saduak vzdialené asi 100 km západne od Bangkoku. Možnosť plavby na malých drevených člnoch pomedzi plantáže kokosovej palmy, a domy stojace na koloch nad vodou. Nákupy čerstvého ovocia, kokosovej zmrzliny a suvenírov priamo z loďky. Už ste videli plávajúcu kuchyňu? Thajské babičky tu na lodi varia aj chutné polievky. Po ochutnávke miestnych špecialít pokračujeme do scénickej provincie Kanchanaburi. Práve tu stojí neslávne známy most cez rieku Kwai, na tzv. železnici smrti. V chráme Wat Tham Khao Noi je uložené telo svätca, ktorý vyzerá, ako by stále žil. Miestni veria, že sa jedného dňa prebudí a povie svoje proroctvo. Preto ho neustále snímajú kamery. Večerný návrat do Bangkoku. Doprajte si thajskú masáž a skvelé jedlo. Odporúčame predstavenie travesti kabaretu Calypso.

04. deň:

Smaragdový Budha, kráľovský palác a svetoznámy Wat Pho

Dnes navštívime dominanty Bangkoku. Začneme majestátnym kráľovským palácom, perlou thajskej architektúry plnej symboliky. Čo znamenajú postavy polobohov pri vchodoch do chrámov? Vysvetlíme si. Súčasťou kráľovského paláca je chrám Wat Phra Kaew, ktorý ukrýva najposvätnejšie zobrazenie Budhu v celom Thajsku. S malou soškou smaragdového Budhu sa spája zaujímavý príbeh. Wat Pho, najstarší chrám Bangkoku ukrýva najväčšiu sochu ležiaceho Budhu sveta. V podvečerných hodinách letecký presun na pobrežie Krabi. Ubytovanie v kvalitnom hoteli v Ao Nang, v blízkosti pláže. Čerstvé morské plody a miešaný drink s výhľadom na Andamanské more.

05. deň:

Najkrajšie pláže Krabi

Rajské pláže s jemným pieskom, voda pripomínajúca svojou farbou aviváž a dramatické scenérie okolitých skalných útesov – vitajte na Krabi! V tento deň vám odporúčame krásny fakultatívny výlet na najkrajšie pláže v okolí. Pláž Phra Nang s dramatickými skalami ukrýva posvätnú jaskyňu plnú falických symbolov. Aký význam má táto svätyňa pre thajských budhistov? Povieme si. Ostrov Poda s nádhernou bielou plážou nájdete na všetkých pohľadniciach. Zastavíme sa na ostrove Tup, ktorý je za odlivu spojený piesočným pásom s ostrovom Chicken. Krásny deň pri Andamanskom mori. Večer návrat do Ao Nang.

06. deň:

Legendárna pláž Maya, ostrovy Phi Phi

Voľno na pláži v Ao Nang, alebo možnosť absolvovať fakultatívny výlet na ostrovy Phi Phi. Rozprávkovo krásne pláže, ktoré nebudete môcť porovnať s ničím, čo ste doposiaľ videli. Neobývaný Koh Phi Phi Leh, ukrýva malebnú pláž Maya. Práve tu sa natáčal známy film s Leonardom Di Capriom – Pláž. Loďou zájdeme do azúrovej lagúny a okúpeme sa v objatí vysokých skál. Skočíte si šípku z lode do priezračnej vody? Zastavíme sa pri jaskyni morských cigánov, kde nomádsky kmeň ukladal kosti svojich zosnulých. Dnes je tu plno makakov dlhochvostých. Vylodíme sa na obývanom ostrove Phi Phi Don, kde si dáme aj obed. Už ste ochutnali kokosovú zmrzlinu? Zastavíme sa na čarovnom Bambusovom ostrove s nádherným kúpaním. Podvečer návrat do Ao Nang.

07. deň:

Kajakom v mangrovom pralese, záchranná stanica pre slony

Pripravení na ďalšie zážitky? Vyberte sa s nami na výlet kajakmi nádherným mangrovým pralesom. Rozprávkové scenérie, aké nemáte možnosť vidieť nijako inak ako na loďkách na vlastný pohon. Majestátne skalné kaňony, tropická zeleň v národnom parku Ao Thanale, kde s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme i divoko žijúce opice. Mangrovy sú unikátne stromy rastúce v brakickej aj slanej vode. Ich husté korene slúžia ako zábrana pred prívalovými vlnami. V poobedňajších hodinách majú záujemcovia možnosť navštíviť záchrannú stanicu pre slony, ktoré sa sem dostali po práci na plantážach, či vození turistov. Dozvieme sa všetko o starostlivosti, ktoré slony denne potrebujú. Slony nakŕmime ovocím a budeme mať možnosť sa s nimi okúpať v jazierku.

08. deň:

Malebné pláže súostrovia Hong

Posledný deň na Krabi. V tento deň máme pripravený výlet do národného parku súostrovia Hong. Zastavíme sa na malebných ostrovoch Koh Pak Bia, Koh Lao Lading a Koh Hong so scénickými skalnými útesmi a bielymi plážami. Skúsime šnorchlovať a uvidíme pestré rybičky. Po skončení výletu návrat do Ao Nang. Presun na polostrov Phuket v trvaní asi dvoch hodín a ubytovanie v blízkosti letiska. Nasledujúci deň nás čaká prelet do Kambodže.

09. deň:

Vietor vo vlasoch na tuk tukoch, život na jazere Tonlé Sap

Prelet z Phuketu do mesta Siem Reap v Kambodži. Na letisku nás už čakajú naši priatelia tuk-tukári. Podporujeme miestne komunity, a preto namiesto obyčajnej autobusovej dopravy v Kambodži už dlhoročne využívame služby našich priateľov, spoľahlivých vodičov tradičných tuk-tukov. Presun na tuk-tukoch s vetrom vo vlasoch na náš hotel v centre mesta. Zažívame tú pravú Kambodžu hneď po prílete. Dnes vám odporúčame fakultatívny výlet na najväčšie sladkovodné jazero Juhovýchodnej Ázie Tonlé Sap. Prírodný fenomén a vzácny zdroj vlahy pre okolité ryžové polia. Na prehliadke rybárskych dedín na vode sa zoznámime s prostým, každodenným životom miestnych. To čo tu vidíme, je v obrovskom kontraste so všetkým, čo sme doteraz na našom zájazde zažili. Večer prechádzka živými uličkami mesta Siem Reap.

10. deň

Angkor na maximum na tuk-tukoch

Ráno si privstaneme aby sme zažili magický východ slnka pri najväčšej náboženskej stavbe sveta. Angkor sa na zoznam svetového dedičstva UNESCO zaradil v roku 1992. Komplex bol nominovaný na jeden z nových siedmich divov sveta. Z chrámov dýchajú storočia vyslovovaných modlitieb, ktoré umocňuje aróma vonných tyčiniek a sôch Budhu. Na nástenných reliéfoch ožívajú mytologické tanečnice apsary. Medzi jednotlivými chrámami obrovského komplexu starobylého mesta Angkor sa presúvame na našich tuk-tukoch a stihneme toho oveľa viac. Prehliadka Angkoru je v našom podaní unikátnym zážitkom. Dokážete spočítať všetky tváre na chráme Bayon? Pokračujme k chrámom Angkor Thom, Slonej terase, Terase leprového kráľa aj ku chrámu Ta Prohm, kde Angelina Jolie natáčala film Tomb Rider. V podvečerných hodinách sa prejdeme centrom príjemného mesta a porozprávame si viac o búrlivej aj desivej histórii Kambodže. Nočný život v Siem Reap vás prekvapí. Je to oveľa viac párty mesto, ako ste možno očakávali.

11. deň:

Najvyššie dvojičky sveta v metropole Kuala Lumpur

Prelet do hlavného mesta Malajzie – Kuala Lumpur, kde sa história mieša so súčasnosťou. Ubytujeme sa v kvalitnom hoteli v centre mesta, neďaleko jeho dominánt. Prehliadka modernej moslimskej metropoly Kuala Lumpur s úplne inou atmosférou ako v budhistickom svete, ktorý sme mali možnosť spoznávať doposiaľ. Námestie slobody Merdeka square s najstaršou mešitou Masjid Jamek ležiacou na sútoku riek Klang a Gombak. Prechádzka mestom nás zavedie na trh s umeleckými výrobkami Pasar seni, do čínskej štvrte s najväčšími trhmi v meste, ale aj do starých chrámov ukrytých medzi mrakodrapmi. Výhľad na mesto si vychutnáme z televíznej veže Menara KL. Alebo radšej z dvojičiek Petronas Towers? Tie navštívime určite, ubytovaní sme totiž v centre mesta kúsok od nich.

12. deň:

Centrum indonézskej kultúry a umenia na tropickej Jáve

Krátky prelet do indonézskej Jogjakarty. Ubytujeme sa v kvalitnom hoteli blízko najznámejšej ulice Malioboro. Vitajte v centre indonézskeho umenia a kultúry na tropickom ostrove Jáva. „Jogja“ je mestom študentov a nachádza sa tu najlepšia univerzita umenia v celej Indonézii. Študovali sme tu aj my vo Victory Travel a preto vám našu milovanú Jogju ukážeme ako správni lokáli.

13. deň

Vodný palác a tajomstvo tradičnej batiky

Dobré ráno Jogjakarta. Prehliadku charizmatického historického centra so sultánskym palácom a s vodným palácom Taman Sari absolvujeme autentickým a správne ekologickým spôsobom – na rikšiach. V miestnych dielňach sa zoznámime s tradičným indonézskym umením maľovania na textil – s batikou. Čo si dáte na večeru? Bude to jednoduché nasi goreng, alebo pikantné ayam betutu? Nechajte si od nás poradiť. Ubytovaní sme v centre mesta, v blízkosti vždy živej ulice Malioboro – ideálne miesto na večerné posedenie pri pivku.

14. deň:

Borobudur a Prambanan, lávová cesta pod sopkou Merapi

Vyrážame z Jogjakarty na celodenný výlet. Podrobná prehliadka najznámejších a historicky najvýznamnejších chrámov dvoch hlavných náboženstiev Juhovýchodnej Ázie, budhizmu a hinduizmu: Borobudur a Prambanan. Úchvatná monumentálna architektúra zo sopečného kameňa a výhľady na okolitú krajinu. Pokračujeme cez malebný vidiek a ryžové polia až pod aktívnu sopku Merapi s možnosťou adrenalínovej jazdy džípmi po lávovej ceste za stopami posledných ničivých erupcií. Večer návrat do Jogjakarty a prechádzky rušnou ulicou Malioboro.

15. deň:

Na bicykloch ryžovými poľami, kúpanie v indickom oceáne

Deň voľna v príjemnom indonézskom meste, avšak ponúkame Vám aj možnosť absolvovania krásneho fakultatívneho výletu. Začneme skoro ráno pohodovou jazdou na bicykloch po malebnom vidieku v okolí Jogjakarty. Ráno ešte slnko nie je také intenzívne a náš výlet je plný milých stretnutí s miestnymi. Spoznávame život indonézskych dedinčanov, navštívime rodinné manufaktúry na tradičnú výrobu tofu, tempehu či krupuku, umeleckú dielňu tradičnej batiky a objavíme tajomstvo pestovania ryže miestnych farmárov. Všetko si môžete sami vyskúšať. Po obede vyrazíme k scénickej pláži Indického oceánu. Obľúbená pláž všetkých obyvateľov Jogjakarty s bizarnou atmosférou. Vyskúšate atrakcie ako jazda na koni, konskom povoze či vozenie na motokárach? Nádherný je výhľad z vysokých útesov nad plážou, tajné miesto všetkých zaľúbencov. Kúpanie v divokom Indickom oceáne je iné ako to v Thajsku. Hádžeme sa do vĺn a vychutnávame atmosféru moslimského pobrežného letoviska. Večer pozorujeme západ slnka s kokosovým orechom v ruke.

16. deň:

Duriany, lotosy a super- stromy v meste budúcnosti Singapur

Ranný prelet do Singapuru. V malajskom jazyku je Singapur „Singapura“, čo znamená „Leví chrám“ alebo „Levie mesto“. Prechádzka v známom zálive Marina Bay s klenotmi súčasnej architektúry, kde sa dizajn, najpokrokovejšie technológie a úcta k prírode spájajú v jedno. Pozrieme si budovu opery a divadla Esplanade v tvare durianu, Múzeum umenia a vedy v tvare lotosu, no skutočnú predstavu o veľkoleposti, až opulentnosti mesta získame pri pohľade z vtáčej perspektívy hypermoderného komplexu Marina Bay Sands. Navštívime nádherné rozľahlé záhrady Gardens By The Bay s impozantnými umelými „super – stromami“. Možnosť prehliadky najväčších kvetinových skleníkov na svete s najvyšším krytým vodopádom. Odlet zo Singapuru podľa letového plánu.

17. deň:

Odlet do Európy

Prílet do Viedne. Najlepšie využitá dovolenka v Juhovýchodnej Ázii.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Sprievodcu CK 
 • Miestnych sprievodcov
 • Prenajatú klimatizovanú dopravu
 • Rikše, tuk-tuky
 • MHD v Kuala Lumpure a v Singapure
 • Prehliadku miest
 • Celodenný výlet v Thajsku na plávajúce trhy a k mostu cez rieku Kwai
 • Ubytovanie v kvalitných hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • Let na trase Bangkok – Krabi 
 • Let na trase Krabi – Siem Reap
 • Let na trase Siem Reap – Kuala Lumpur
 • Let na trase Kuala Lumpur – Jogjakarta
 • Let na trase Jogjakarta – Singapur
 • Kvalitný sprievodný program
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza
 • Fakultatívne výlety
 • Stravu okrem uvedenej
 • Vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
 
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?