+421 911 399 755
TO NAJLEPŠIE Z NOVÉHO ZÉLANDU
To najlepšie z Nového Zélandu

TO NAJLEPŠIE Z NOVÉHO ZÉLANDU

To najlepšie z Nového Zélandu

Komplexná cesta naprieč Novým Zélandom zahŕňajúca všetky najkrajšie miesta Južného aj Severného ostrova. Spoznajte na vlastné oči krajinky z Pána Prsťeňov, aktívne sopky, dymiace krátery, aj zasnežené vrcholky obmývané vodami Tichého oceánu. S nami spoznáte čarovné mestá Christchurch, Dunedin, Queenstown, Auckland aj Wellington, zoznámite sa s kultúrou Maorov v Rotorua a vydáte sa na tie najkrajšie pešie túry Nového Zélandu.  Najprepracovanejší program na Novom Zélande nabitý na maximum.

 

Termíny:

06.11.2024 – 22.11.2024
6 490 €
 
03.12.2024 – 19.12.2024
6 490 €
Program:
 
01. deň:

Odlet k protinožcom

Odlet z Viedne špičkovou leteckou spoločnosťou.

02. deň:

Na ceste

Cesta na druhý koniec sveta je dlhá. Ešte stále letíme.

03. deň:

Christchurch, vitajte na Novom Zélande

Prílet do najväčšieho mesta Južného ostrova, Christchurch, ktoré je mixom uhladeného životného štýlu a kultúrneho ruchu. Mesto zasiahli ničivé zemetrasenia v rokoch 2010 a 2011, no úsilie mesta o obnovu je pozoruhodné. Kreativita jeho obyvateľov sú evidentné v inovatívnej architektúre a pouličnom umení, ktoré sa objavilo v dôsledku katastrof. Námestie s ikonickou katedrálou, unikátna obchodná ulička Regent street a výhľady na rieku Avon. Botanické záhrady sú pokojnou oázou v srdci mesta. Historické budovy, živá umelecká komunita, reštaurovaný systém električiek. Vychutnáme si miestnu kuchyňu v našich obľúbených reštauráciách. Ochutnáte dnes čerstvé mušle, alebo radšej jahňacie? Oddych po dlho lete v kvalitnom hoteli v centre mesta.

04. deň:

Ľadovce, Mt. Cook, dramatické útesy Clay Cliffs a prvý trek

Vyrážame do vnútrozemia, k najvyššej hore Nového Zélandu, do mestečka Omarama. Zastavujeme sa pri nádherných ľadovcových jazerách Tekapo a Pukaki. Pri jazere Pukaki budeme mať v prípade priaznivého počasia prvý výhľad na Mt. Cook. Na brehu jazera Tekapo sa pristavíme aj pri jednom najfotografovanejších kostolíkov Nového Zélandu, kostole dobrého pastiera (Good Shephard Church), postavenom v roku 1935. Oltár kostola akoby tvorila prírodná scenéria vynárajúca sa z poza veľkého okna, hory obkolesujúce jazero Tekapo. Samozrejme nevynecháme ani národný park Aoraki/Mount Cook, najvyššiu horu krajiny, ktorá je vzdialená asi hodinu cesty autom. V prípade záujmu si urobíme približne hodinovú prechádzku na Key point. V ponuke je však aj 4 hodinový trek do Hooker Valley. Dramatické útesy Clay Cliffs budeme vidieť z okna auta v okolí Omarama.

05. deň:

Fascinujúce Moeraki boulders, najstrmšia ulica sveta v Dunedin

Z Omaramy sa presunieme do jedného z najstarších a najvýznamnejších miest Nového Zélandu – Dunedin. Cesta tam vedie najskôr cez východné pobrežie, kde 40 km južne od Oamaru uvidíme ležať na pláži známe balvany Moeraki Boulders. Ako vznikli tieto oválne balvany pripomínajúce dračie vajcia? Povieme si. Podľa maorskej legendy sú balvany Moeraki pozostatky úhorových košíkov, kalabas a sladkých zemiakov, ktoré sa vyplavili na breh, keď pri pobreží stroskotalo veľké kanoe Araiteuru. Dunedin je často nazývaný „Edinburgom juhu“ kvôli silnému škótskemu vplyvu. Toto dedičstvo je evidentné v jeho architektúre, názvoch ulíc a každoročných podujatiach, ako sú Dunedin Highland Games. V meste Dunedin si urobíme prehliadku a presvedčíme sa, či sa o meste právom hovorí ako o jednom najpríjemneších v celej krajine. Pozrieme si Baldwin street – najstrmšiu ulicu sveta, Octagon – City centre, historickú hlavnú stanicu, univerzitu a vo voľnom čase budeme mať možnosť navštíviť aj mnohé múzeá mesta.

06. deň:

Skamenelý les Cyrio Bay, drahokamy na Gemstone Beach

Presun do okresu Te Anau, ležiaceho na pobreží rovnomenného jazera. Práve odtiaľ sú všetky krásy národného parku Fiordland na dosah, vrátane treku Milford Sound. Do Te Anau sa presunieme južnou časťou ostrova, aby sme si cestou pozreli najkrajšie scenérie tejto časti ostrova. Oblasť Cathlins ponúka mnohé nádherné miesta, kde sa budeme kochať miestnou prírodou. 180 miliónov rokov starý skamenelý les si pozrieme v Cyrio Bay. V prípade dostatku času sa zastavíme sa aj na najjužnejšom mieste Nového Zélandu a na druhom najbližšom mieste k Antarktíde – Slope Point. Poslednou zastávkou bude Gemstone Beach – pláž drahokamov, ktorá tento názov nenesie náhodou. Aké drahokamy nájdeme?

07. deň:

Najkrajší fjord Nového Zélandu, Milford Sound

V ranných hodinách Vám ponúkame fakultatívne možnosť plavby po nádhernom fjorde na juhozápade južného ostrova – Milford Sound. Fjord je súčasťou národného parku Fjordland. Park patrí do prírodnej rezervácie Te Wahipounamu, ktorá je zapísaná aj v zozname svetového dedičstva. Svoj názov dostal Milford Sound podľa mesta Milford Haven v britskom Walese. Plavba týmto fjordom je fantastickým zážitkom, kde popri nádherných prírodných scenériách budeme mať pri troche šťastia možnosť pozorovať aj delfíny, uškatce, alebo zriedkavo aj tučniaky. Cestou do mesta Queenstown, pozdĺž jazera Wakatipu, budeme míňať rieky plné pstruhov a nádhernú scenériu vyššie položenej krajiny. Príchod do Queenstownu. V prípade záujmu sa podvečer vyvezieme lanovkou na vyhliadku Bob´s Peak, kde nás čaká večera s výhľadom na celé mesto a pohorie Remarkables.

08. deň:

Hlavné mesto adrenalínu Queenstown, tryskovým člnom do Skippers Canyon

Queenstown, hlavné mesto adrenalínu na pozadí južných Álp, leží na brehu jazera Wakatipu, jedného z najmalebnejších jazier na Novom Zélande. Prechádzka brehmi jazera a centrom mestečka. Queenstown je obklopený niektorými z najznámejších novozélandských vinárskych oblastí vrátane Central Otago. Vo výborných reštauráciách ochutnáme miestne špeciality vrátane rôznych odrôd vína. V tento deň máme pre vás pripravený krásny fakultatívny výlet. Po stopách zlatokopov sa vydáme do legendárneho Skippers Canyon. Kaňon vytvorila rieka Shotover, ktorá preteká jeho strmými a úzkymi stenami. Skipper’s Canyon zohral významnú úlohu v období zlatej horúčky v 60. rokoch 19. storočia. Zlato tu bolo objavené v roku 1862, čo vyvolalo nával baníkov, ktorí prišli hľadať svoje bohatstvo. Členitý terén a náročné podmienky robili ťažbu zlata v tejto oblasti mimoriadne ťažkou a nebezpečnou. Čaká nás scénická jazda do samotného kaňonu po historickej ceste a potom jetboatom – tryskovým člnom miestami zlatej horúčky konca 19. storočia. Večer v puboch príjemného mestečka Queenstown.

09. deň:

Ľadovce The Fox a Franz Josef

Presun k ľadovcu Franza Jozefa cez Wanaku. Ľadovce The Fox a Franz Josef sú unikátne relikvie doby ľadovej. Dnes už nie je možná ich návšteva kôli globálnemu oteplovaniu a ľadovce uvidíme len z diaľky. Nikde inde na svete však neexistujú ľadovce tak blízko pri mori a v takej nadmorskej výške. Prvou zastávkou dnešného dňa bude najvyššie položené sedlo Nového Zélandu – Crown Range Summit. O kúsok ďalej sa zastavíme na kávu v scénickom hoteli Cardrona, v minulosti slúžiacom pre úspešných zlatokopov. Zaujímavé prírodné scenérie budeme pozorovať počas scénickej jazdy popri jazerách Wanaka a Havea. Národný park Mt. Aspiring je oblasť hôr, vodopádov a bystrín. Cez sedlo Haast Pass sa presunieme na západné pobrežie a absolvujeme krátky trek pri Ship Creek, s atmosférou podobnou ceste do praveku. Pokračujeme k jazeru Matheson. Po približne hodinovej túre sa nám v prípade pekného počasia otvorí pohľad na Mt. Cook a ľadovec Fox. Po príchode na ubytovanie zaslúžený odpočinok a relaxácia v miestnych Hot Pools s ohrievanou ľadovcovou vodou na teplotu 36 °, 38 ° alebo 40 °. V tejto oblasti Vám ponúkame aj možnosť letu vrtuľníkom okolo Mt Cook a nad ľadovcami (fakultatívne). Nádherný zážitok!

10. deň:

Zlatá horúčka v Greymouth, lievancové skaly Punakaiki

Presun do mesta Greymouth cez Hokitiku. Hokitika – hlavné mesto cenného a historicky významného nerastu nefrit – Pounamu. Obchodíky s neuveriteľnými výtvormi z tohto tvrdého zeleného kameňa – príležitosť k výberu suveníru alebo šperku. Cesta ponúka krásne výhľady na divoké západné pobrežie. Greymouth je rekonštruované mesto z éry zlatej horúčky z roku 1880 a má veľmi dlhú tradíciu ťažby zlata, ale aj čierneho uhlia. Návšteva miestneho pivovaru poteší nielen pivkárov. Pokračujeme v ceste do Punakaiki. Punakaiki je známe pre svoje lievancové skaly a je centrom národného parku Paparoa, ktorý je preplnený rôznymi nádhernými prírodnými scenériami. Pokračujeme do Westport, kde pravdepodobne budeme pozorovať kolónie uškatcov.

11. deň:

Národný park Abel Tasman

Pokračujeme do národného parku Abel Tasman, pobrežného klenotu nachádzajúceho sa na severozápadnom cípe južného ostrova Nového Zélandu. Je známy svojimi úžasnými plážami, priezračnou tyrkysovou vodou, sviežimi lesmi a množstvom trekov. V parku máme možnosť vidieť pôvodné druhy vtákov ako bellbird, tui a weka. Tu strávime nádherný deň plavbou a trekom po malebnej krajine. Zastavujeme v mestečku Marahau, odkiaľ sa loďkou presunieme do Anchorage Bay. Práve toto miesto je začiatkom nášho treku. Ide o jednoduchú prechádzku, ktorú miernym turistickým tempom zvládneme približne za 3,5 hodiny. Odmenou nám budú úchvatné výhľady na fantastické prírodné scenérie, či divoké pláže. Chutnú večeru si dáme priamo v meste Mahrau odkiaľ sa presunieme na ubytovanie v meste Kaiteriteri.

12. deň:

Cookov lookout, kolóny tuleňov a Wellington

Po raňajkách sa vydáme na scénickú jazdu severným pobrežím ostrova. Budeme sa presúvať cez zákruty horského pásma Bryant Range do preslávenej oblasti chovných fariem slávok zelenoústych (Green Lip Mussels), ktoré budeme pozorovať z okna auta pri presune do mesta Picton. V meste sa aj naobedujeme a na poludnie pokračujeme v ceste na severný ostrov do hlavného mesta Nového Zélandu, Wellington. Jedna z najscénickejších plavieb sveta ponúka výhľady na nádherné zátoky a zálivy, Cookov lookout a kolóny tuleňov na červených skalách. Mesto Wellington je kompaktné, kultúrne a charizmatické. Položené medzi horami a prístavom, jeho centrum je ideálne na pešiu obchôdzku. Po ubytovaní sa na ňu vydáme a pozrieme si najvýznamnejšie miesta mesta. Vychutnáme si atmosféru nábrežia s promenádou, barmi, reštauráciami a umeleckými inštaláciami. Wellington je cieľom pre nadšencov remeselného piva s množstvom minipivovarov a barov s remeselným pivom roztrúsených po celom meste. Ochutnáte?

13. deň:

Dymiace krátery, lávová cesta a termálne jazerá v NP Tongariro

Presun z Wllingtonu do národného parku Tongariro, dramatické centrum novozélandskej sopečnej histórie, ktoré je aj súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dymiace krátery, lávová cesta a termálne jazerá robia z tejto návštevy nezabudnuteľný zážitok. Národný park Tongariro bol založený v roku 1887 ako prvý národný park na Novom Zélande. Leží uprostred Severného ostrova a má rozlohu 796 km². Zahŕňa rad sopiek, jedinečných častými erupciami aj ich silou. V parku sú dve z najaktívnejších sopiek na svete a rad maorských posvätných miest. Odvezieme sa lanovkou, ale v oblasti Ruapehu absolvujeme aj približne dvojhodinový trek. Ak budeme mať dostatok času, pred príchodom na hotel sa okúpeme v horúcich prameňoch v Tokaanu. Práve v národnom parku Tongariro sa nachádza aj najpopulárnejší a mnohými cestovateľmi považovaný za najkrajší trek Nového Zélandu – Tongariro Alpine Crossing. Trek je možné prejsť sa približne 8 – 9 hodín a v prípade ak by ste mali o tento trek záujem, dohodnete sa so sprievodcom na mieste.

14. deň:

Maorská kultúra v Rotorua

Naša cesta vedie ďalej cez Taupo, so zastávkou na vodopádoch Huka Falls. Cestou sa nám snáď podarí ochutnať medík Manuka, ktorého výroba je pre túto oblasť typická. Prejdeme okolo vodnej nádrže Aratiati Rapids, kde sa nakrúcala známa scéna úniku elfov z filmu Hobit. Ďalšou našou zastávkou bude termálna oblasť Waiotapu, kde absolvujeme približne dvojhodinovú prechádzku krajinou ako z iného sveta. Pokračujeme do Rotorua, centra Maorskej kultúry. Rotorua leží vo vulkanickej zóne Taupo, ktorej výsledkom je krajina posiata geotermálnymi prvkami. Večer máte možnosť zhliadnuť autentický maorský tanec Haka. Je to vysoko expresívna a rituálna forma tanca a spevu, ktorá kombinuje vokálne prvky (spievanie a krik) so silnými pohybmi tela. Podrobne si vysvetlíme symboliku tanca a dozvieme sa viac o kultúre Maorov.

15. deň:

Hobbiton z Pána Prsteňov, posvätné stromy Kauri a Auckland

V prípade, že ste priaznivcami diela Pán prsteňov, určite oceníte zastávku v Hobbitone, hlavnom meste Hobitov, kde sa na chvíľu ocitneme v čarovnom fantasy svete, z ktorého sa nám nebude chcieť odísť. Práve tu zasadil a nakrútil Peter Jackson dôležité momenty filmu, ktoré verní priaznivci okamžite rozoznajú. Posvätné stromy Kauri, ktoré kedysi rástli na oboch ostrovoch zélandu sú dnes vzácnosťou. Stromy dorastajú do výšky až 50 metrov, pričom hrúbka ich kmeňa môže dosiahnuť až 16 metrov. Vek takýchto stromov sa odhaduje až na 2000 rokov. Prechádzku medzi stromami Kauri si doprajeme v národnom parku Waitakere Ranges. Neskôr sa presunieme do najväčšieho mesta Nového Zélandu – Aucklandu. Prechádzka mestom nás zavedie do Downtownu, aj na námestie Aotea Square. Okrem iných atrakcií mesta navštívime aj Sky Tower, ktorá je vysoká 328 metrov, je najvyššou stavbou južnej pologule a ponúka nádherný panoramatický výhľad na okolie.

16. deň:

Rozlúčka so Zélandom

Posledné momenty v meste Auckland. Presun na letisko a odlet do Európy.

17. deň:

Prílet domov

Prílet do Viedne a návrat domov.

CENA ZAHŔŇA

  • Medzinárodnú letenku
  • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
  • Sprievodcu CK l
  • Miestnych sprievodcov
  • Prehliadku všetkých navštívených miest
  • Ubytovanie
  • Dopravu kvalitným mikrobusom alebo autom
  • Všetku ostatnú lokálnu dopravu počas programu so skupinou
  • Organizačné zabezpečenie víz
  • Poistenie CK proti insolventnosti
  • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

CENA NEZAHŔŇA

  • Víza
  • Fakultatívne výlety
  • Stravu
  • Vstupné 
  • Prepitné
  • Poistenie liečebných nákladov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?