+421 911 399 755
Mini sprievodca – jazero Atitlan v Guatemale
Mini sprievodca – jazero Atitlan v Guatemale

Mini sprievodca – jazero Atitlan v Guatemale

Mini sprievodca – jazero Atitlan v Guatemale

Jazero Atitlan je fantastická destinácia v Guatemale, pretože je to jedno z najkrajších jazier na svete. Toto krištáľovo čisté jazero obklopujú tri mohutné sopky San Pedro, Atitlan a Toliman. Viete si asi predstaviť, že výhľad na tak majestátne sopky je vskutku úchvatný. V okolí jazera Atitlan nájdete niekoľko dedín, z ktorých každá má svoj vlastný charakter. Či už hľadáte príjemných miestnych ľudí, pokoj, prírodu alebo kultúru, jazero Atitlan má niečo pre každý typ cestovateľa. Tu sú moje tipy na jazero Atitlan.Mini sprievodca – jazero Atitlan v Guatemale

Ako sa dostať k jazeru Atitlan?

Väčšina ľudí cestuje z Antiguy , Lanquinu (Semuc Champey) alebo El Paredonu k jazeru Atitlan. Východiskový bod, a teda prvá dedina, kde sa na jazere všetci dostanú je dedina Panajachel. Odtiaľ sa sa potom loďou viete dostať do tej dediny, do ktorej potrebujete.

Rôzne dediny okolo jazera Atitlan

Okolo jazera Atitlan je niekoľko malých dedín, z ktorých každá má svoj vlastný jedinečný charakter. Loďou môžete ľahko navštíviť viacero dedín za jeden deň, alebo si vybrať, ktoré sa vám najviac páčia a stráviť tam aj pár dní. Tak nevnímate atmosféru najlepšie.

Panajachel

je najväčšia dedina a prvé miesto, kam prídete, keď cestujete autobusom k jazeru Atitlan. Považuje sa za vstupnú bránu k jazeru Atitlan. V Panajachel nájdete väčšinu hotelov, reštaurácií, trhov a obchodov, no nie je to tá najčarovnejšia dedinka.

San Pedro

živá dedinka s bohémskou atmosférou, obľúbená najmä medzi backpackermi. Má uvoľnenú atmosféru s množstvom lacných ubytovaní, dobrých kaviarní a útulných barov. Po večeroch sa tu často konajú párty.

San Marcos 

pokojná až spirituálna dedina známa svojimi holistickými a wellness aktivitami. Je to obľúbená destinácia pre milovníkov jogy a osobného rozvoja. Ale, keby vás to neoslovilo, svojou polohou je San Marcos aj tak výbornou základňou na jazere Atitlan pre vaše ďalšie výlety. Vyžaruje pokojnú atmosféru a odtiaľto máte úžasný výhľad na jazero a okolité sopky. Napriek svojej malej veľkosti tu nájdete mnoho vynikajúcich reštaurácií.

San Juan

očarujúca a farebná dedinka s bohatou kultúrou. Obec je známa textilným a tkáčskym remeslom a môžete tu vidieť ženy vyrábať farebné látky tradičnými spôsobmi. Nájdete tu množstvo umeleckých galérií, dielní a obchodov so suvenírmi s krásnymi ručne vyrábanými predmetmi.

Santa Cruz

je malá a tradičná dedinka. Je menej preplnená ako iné dediny a ponúka pohľad do miestnej mayskej kultúry a každodenného života. Santa Cruz je tiež známa svojimi krásnymi turistickými chodníkmi a úžasnými ekologickými chatami. Tu môžete uniknúť zhonu a spojiť sa s prírodou. Vďaka svojej centrálnej polohe ľahko odtiaľto navštívite ďalšie dediny.

Doprava medzi dedinami

Vodné taxíky (známe ako „lanchas“ v španielčine) premávajú medzi dedinami. Lístok si môžete kúpiť priamo na lodi. Niekedy je výhodne kúpiť si aj spiatočný lístok. Avšak táto možnosť nemusí byť dostupná v každej obci. V niektorých dedinách, najmä tých väčších môže byť nástupných mól viac. Vtedy si môžete vybrať, či pôjdete z verejného móla za ceny pre širokú verejnosť, alebo si kúpite turistický lístok, ktorý je drahší. Turistický lístok nemá žiadne výhody oproti obyčajnému, ale takíto predajcovia sú väčšinou hneď  na začiatku prístavu a turisti často ani nevedia, že majú aj inú, lacnejšiu možnosť.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lost your password?